Málo ! ! !

Predvolebná kortešačka za peniaze daňových poplatníkov v parlamente odsúhlasila 13.dôchodok. A som zvedavý, ako si politické strany zúčtujú túto predvolebnú agitáciu pre dôchodcov. Viem, ide o 1 milión tristotisíc voličov. Starobných dôchodcov je možno len viac ako milión. A je to sociálno-diskriminačné opatrenie voči ostatným voličom, akokoľvek ľúbivo to vyzerá. Lebo 13.dôchodok – to mal byť „vedľajší“ vyrokovaný produkt pri odmietnutí Instambulského dohovoru.

VRAJ  suma 460 Eur!

takú by mali dostať dôchodcovia v 13.dôchodku. TOMU VER!

Lebo je to akési „sploštené“ a nespravodlivé: 

Minimálny dôchodok po 30 odpracovaných rokoch je 334,30 Eur   a po odpracovaní 50 rokov je to 441,50 Eur.

To už nebude 13.dôchodok – vyplácaný individuálne v takej výške, v akej má nárok na dôchodok každý dôchodca 12 krát do roka? pozor:  ide o STAROBNÝ! nie invalidný dôchodok…

Isteže, prilepším si aj osobne, dokonca podľa deklarovanej sumy o viac ako mám mesačný dôchodok (393,70)

Ale voliť preto Smer či SNS NEBUDEME!

Lebo je to MÁLO!

Ako to?

V decembri 2018 si pre 2019 odhlasovali poslanci mesačné platy o 1.500 až 2.500 vyššie oproti roku 2018. Ale dôchodcom odhlasovali zvýšenie dôchodkov iba o sumu od 9 po 11 Eur mesačne. Očividná nespravodlivosť.

A potom.

Už to tu bolo argumentované, prečo je to málo:

Bloger Ďurčo mi pripomenul, že iba na čiernej ekonomike uniká zo Slovenska asi deväť miliárd Eur ročne. 

A nik s tým nič nerobí. Máme tohtoročný príjem do štátneho rozpočtu asi 17,44 miliárd Eur, čo by bola pri + 9 miliárd z čiernej ekonomiky nezanedbateľná suma. Aj na výplatu dôchodkov.

Už tu bol argument:

Uniká nám, že za export slovenskej výroby za 67 miliárd Eur nedostávame do štátneho rozpočtu NIČ, minimum ide cez optimalizované dane, asi  21,5 milióna. …MÁLO!

Už to mám overené, pretož Ministerstvo zahr.vecí SR „sa pochválilo“, že za rok 2019 „urobilo“ Slovensko v exporte až 67 miliárd Eur. Vraj „sme exportovali“ v takej hodnote.

Tak ako je potom možné, že v roku 2019 kapitola A3 štátneho rozpočtu pod názvom „Dane z medzinárodného obchodu a transakcií“vykazuje iba sumu 21 miliónov 517 tisíc Eur, teda mizivé percento zo 67 miliárd vraj „slovenského exportu“? A to sú ešte len dane, lebo štát Slovenská republika neexportuje NIČ, nemá vlastné tovary a podniky a tak z tržieb v zahraničnom obchode dostáva do štátneho rozpočtu: NULU!

Ak by boli tie evidenčné čísla exportu SR (prevažne automobily, strojárske komodity, výroba vo vlastníctve zahraničných investorov,atď)  podložené skutočnými financiami do štátneho rozpočtu, náš rozpočet by sa „zdvihol“ v príjmoch i výdajoch štvornásobne a odrazu by neboli žiadne problémy s financovaním zdravotníctva, školstva, infraštruktúr, voda i energie by mohli mať symbolické ceny.

Takže sa poriadne, my dôchocovia, rozhliadnime. KOHO VOLIŤ:

Či voliť toho, ktorý bol ostatné roky pri moci a iba teraz a na poslednú chvíľu, keď padajú volebné preferencie, si spomenul na dôchodcov a tak ako v Kalinčiakovej Reštavrácii si spravil zo zákonodárneho zboru „kortešačku“? Alebo tých, čo sú kategoricky proti 13. dôchodku i proti odmietnutiu Istambulského dohodovu a chcú si moc v štáte uzurpovať? Alebo tých, čo boli a hlasovali za 13.dôchodok ako za vždy dobrý krôčik k zlepšeniu života dôchodcov, ale ktorí majú v národohospodárskom programe práve tie PRIORITY, pomocou ktorých dostanú do štátneho rozpočtu veľký objem financií tečúci dnes preč za vyrobenú exportnú produkciu i peniaze z čiernej ekonomiky a stopnú daňové raje?

Pri tej perspektíve prílevu financií ak bude Ľudová strana Naše Slovensko rozhodovať o finančných tokoch, je ten trinásty dôchodok pre dôchodcov smiešne MÁLO!

Kto ešte váha s hlasom pre Ľudovú stranu Naše Slovensko?

Je tu vyše deväťstotisíc dôchodcov, ktorých teraz SSD a SNS oklamali. Aj ja sa cítim byť oklamaný: dostanem síce v novembri (určite? aj za Matoviča či za Kisku či Trubana?) tých vraj 460 Eur, ale prídem o možnosť, že zabojujeme a otvoríme finančné toky – privedieme peniaze do štátneho rozpočtu od oligarchov, z čiernej ekonomiky, od bezplatne vyvážaného exportu. Ale to chce, aby ste prišli k voľbám

Isteže, kandidujem za Ludovú stranu Naše Slovensko-Kotlebovci ,č.24 z pozície 73 a ako ekonóm a národohospodár viem, ako ten príjem do štátneho rozpočtu zabezpečiť tak vysoko, aby dôchodky rýchlo stúpali na hladinu dôchodkov v Nemecku či Francúzsku.

Ale len písanie do blogu tomu nepomôže. Treba konať.

One Reply to “Málo ! ! !”

  1. • HOWGH! • pred hodinou – pod diskusiu v HS:
    To,kde ste zo zástancu socializmu skončil ma prekvapilo!
    odpoviem rád:
    Čítajte s porozumením: Bojujeme za „lepší než socializmus“ – za európske dôchodky, ktoré sú dokonca minimálne od 1.026 Eur/mes v Rakúsku po 3.000 Eur/mes v Luxembursku: a vieme ako to zmenou tokov financií uskutočniť.
    Na rozdiel od „zástancov socializmu“ v politických žvástoch od Smeru po Socialistov. Je mi ľúto, som RADIKÁL a chcem pre ľud Slovenska dobré veci hneď, nie až za „svetlejšími zajtrajškami“.

Comments are closed.